www.google.pl

dt

Dzień Ojca już dzisiaj. Przypomina o tym Google Doodle

Dzień Ojca już dzisiaj. Przypomina o tym Google Doodle

Dzień Ojca jest obchodzony w Polsce od 1965 roku. Wypada 23 czerwca. W tym roku o święcie przypomina Google. Firma przygotowała specjalną edycję swojego Doodle'a, czyli artystycznie przerobionego logo.

Google: wpisz ''kretyn'', wyskoczy Lepper

Andrzej Lepper z pewnościa nie jest kretynem. Jednak najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa www.google.pl, szukając hasła "kretyn" w sieci, na drugim miejscu (po stronie www.kretyn.org) wyświetla oficjalny biogram szefa Samoobrony ze stron Sejmu.

Internetowa Rewolucja rusza w trasę

Warszawa, 17 maja 2011 r. Akcja Internetowa Rewolucja wchodzi w nowy etap i po cieszących się ogromnym powodzeniem Dniach Internetowej Rewolucji, rusza w trasę, w ramach której odwiedzi 18 polskich miast, by edukować przedsiębiorców w ich regionach. W programie zarejestrowało się już ponad 45 tys. firm. W najbliższych tygodniach w bezpośrednich spotkaniach z ekspertami będą mogli wziąć udział przedsiębiorcy z Białegostoku, Olsztyna, Elbląga, Koszalina, Szczecina, Zielonej Góry, Bydgoszczy, Torunia i Płocka.

Małe i średnie firmy stawiają na Internetową Rewolucję

polskich firm zrobienia pierwszego kroku w wirtualnej rzeczywistości bez ryzyka i ponoszenia kosztów. Rewolucyjne zmiany Aby jeszcze lepiej dopasować się do potrzeb przedsiębiorców inicjatywa wchodzi w kolejny etap działań z nowym serwisem www.google.pl/rewolucja i identyfikacją

Google chce fotografować Polskę. Czy urzędnicy mu na to pozwolą?

Google chce fotografować Polskę. Czy urzędnicy mu na to pozwolą?

internauci. Najpierw w formularzu na stronie www.google.pl/streetview/polska mogą do końca maja zgłaszać ciekawe miejsca (mogą to być ruiny zamku, park, plac, a nawet plaża). Potem będą na nie głosować. Podobną akcję koncern organizował przed piłkarskimi mistrzostwami świata w RPA. Aplikacja Street View

Polskie ślady w świecie. Na kanadyjskich Kaszubach

Polskie ślady w świecie. Na kanadyjskich Kaszubach

jednodniowy spływ rzeką Sherwood, łączącą jeziora Paugh i Round. Nadciągająca jesień poczęła już barwić liście drzew we wszystkich odcieniach czerwieni, więc widoki są nie do opisania. A cóż dopiero będzie się tu działo za dwa, trzy tygodnie?W sieci www.google.pl/search?sourceid=navclient&aq=t&ie=UTF

Krok po kroku: tak nasz reporter uczył swoich teściów obsługi komputera i internetu

. Najpopularniejsza znajduje się pod adresem www.google.pl. W pole pośrodku okienka wpisujemy słowa - pojęcia, nazwy - których szukamy. Naciskamy Enter i po chwili widzimy listę adresów stron, na których te słowa padają.Np. jeśli zapomnieliśmy, jaki jest adres strony internetowej "Gazety", wpisujemy "

Google

Google

Google to wyszukiwarka internetowa, która została stworzona przez amerykańską firmę Google Inc. Powstała 27 września 1998 roku. To najczęściej używana wyszukiwarka internetowa na świecie. Obecnie jest dostępna w 123 wersjach językowych.

Wyszukiwarka Google funkcjonuje dzięki założonym w różnych miejscach na świecie serwerowniom. Ich liczba jest niejawna. Działanie serwerowni opiera się na systemie operacyjnym Linux.

Google działa w oparciu o dwie technologie - PageRank i Googlebot. PageRank to opatentowany przez firmę Google Inc. algorytm, który określa ranking wyszukiwanych stron internetowych. Z kolei Googlebot zajmuje się indeksowaniem stron. Google zawiera wiele opcji wyszukiwania. Firma Google Inc. podaje, że obecnie istnieją m.in. takie, jak: szczęśliwy traf, definicje, kalkulator, linki z pamięci podręcznej, przelicznik walut czy typy plików.

Zobacz też:

Zdjęcia - www.google.pl