teatr osterwy w lublinie repertuar

Izabella Adamczewska

Krzysztof Dudek oficjalnie wybrany na dyrektora Teatru Nowego

Krzysztof Dudek oficjalnie wybrany na dyrektora Teatru Nowego

Prezydent Hanna Zdanowska zaakceptowała wybór komisji konkursowej. Krzysztof Dudek zacznie pracę w Teatrze Nowym 1 lipca.

Piękne sceny z długiego życia teatru [ZDJĘCIA]

Gorzów ma piękny teatr. - To prawdziwa perełka - mówi dyrektor Jan Tomaszewicz. - To, że możemy dziś obchodzić 70-lecie naszej sceny, zawdzięczamy pasji i uporowi dawnych i obecnych mieszkańców miasta.

Lublin.Szekspir, Gombrowicz i Pakuła w nowym sezonie Teatru im. Osterwy

Sztuki Witolda Gombrowicza, Wiliama Szekspira oraz Mariusza Pakuły - to planowane premiery w rozpoczynającym się sezonie artystycznym Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W teatrze zmieniła się część zespołu oraz dyrektor artystyczny.

Co miesiąc zostawiają nam 50 mln. Tego miasta nie byłoby bez studentów

Co miesiąc zostawiają nam 50 mln. Tego miasta nie byłoby bez studentów

też teatry. W Teatrze im. Osterwy podczas premier studenckich i "teatraliów", czyli specjalnych pokazów, na które studenci mają zniżki, żacy mogą kupić bilety już od 17 zł. Co Lublin ze studenta ma 622 zł - tyle miesięcznie w mieście wydaje student z Lublina 820 zł - tyle miesięcznie wydaje

Była melina, znów jest teatr

Była melina, znów jest teatr

koniec XIX wieku, gdy w Lublinie wybudowano drugą scenę - dzisiejszy Teatr Osterwy, i tam przeniosło się życie teatralne. Stara scena próbowała się ratować, jak mogła - do występów zapraszano magików i zapaśników. Na zachowanym afiszu można się doczytać, że w piątek 29 stycznia 1909 r. występował "

Nagrody dla ludzi teatru

Łodzi, "Baal" Brechta w reżyserii Piotra Cieślaka w Teatrze Powszechnym w Warszawie, "Iwona - księżniczka Burgunda" Gombrowicza w reżyserii Andrzeja Rozhina w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. Kapituła Nagrody Teatralnej wyróżniła ją za rokokowe kostiumy i stylowe lalki do "

"Dziady" w Lublinie

przechodniami. I o takie "Dziady" dzisiaj chodzi, "Dziady" powszednie, bliskie ulicy, a nie podręcznikom literatury i historii malarstwa. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie: Adam Mickiewicz "Dziady", reż. Krzysztof Babicki, dekoracje i światło Paweł Dobrzycki, kostiumy Barbara