teatr osterwy w lublinie repertuar

Dariusz Barański

Piękne sceny z długiego życia teatru [ZDJĘCIA]

Piękne sceny z długiego życia teatru [ZDJĘCIA]

Gorzów ma piękny teatr. - To prawdziwa perełka - mówi dyrektor Jan Tomaszewicz. - To, że możemy dziś obchodzić 70-lecie naszej sceny, zawdzięczamy pasji i uporowi dawnych i obecnych mieszkańców miasta.

Lublin.Szekspir, Gombrowicz i Pakuła w nowym sezonie Teatru im. Osterwy

Sztuki Witolda Gombrowicza, Wiliama Szekspira oraz Mariusza Pakuły - to planowane premiery w rozpoczynającym się sezonie artystycznym Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W teatrze zmieniła się część zespołu oraz dyrektor artystyczny.

Co miesiąc zostawiają nam 50 mln. Tego miasta nie byłoby bez studentów

Po wakacyjnej przerwie do Lublina przyjedzie ok. 70 tysięcy studentów. Wraz z nimi zapełnią się kluby, sklepy i autobusy komunikacji miejskiej. Rozwój ośrodków uniwersyteckich to nie tylko prestiż, ale też ekonomia. Jak Lublin zarabia na studentach?

Była melina, znów jest teatr

Była melina, znów jest teatr

koniec XIX wieku, gdy w Lublinie wybudowano drugą scenę - dzisiejszy Teatr Osterwy, i tam przeniosło się życie teatralne. Stara scena próbowała się ratować, jak mogła - do występów zapraszano magików i zapaśników. Na zachowanym afiszu można się doczytać, że w piątek 29 stycznia 1909 r. występował "

Nagrody dla ludzi teatru

Łodzi, "Baal" Brechta w reżyserii Piotra Cieślaka w Teatrze Powszechnym w Warszawie, "Iwona - księżniczka Burgunda" Gombrowicza w reżyserii Andrzeja Rozhina w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. Kapituła Nagrody Teatralnej wyróżniła ją za rokokowe kostiumy i stylowe lalki do "

"Dziady" w Lublinie

przechodniami. I o takie "Dziady" dzisiaj chodzi, "Dziady" powszednie, bliskie ulicy, a nie podręcznikom literatury i historii malarstwa. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie: Adam Mickiewicz "Dziady", reż. Krzysztof Babicki, dekoracje i światło Paweł Dobrzycki, kostiumy Barbara