teatr osterwy w lublinie repertuar

PAP

Lublin.Szekspir, Gombrowicz i Pakuła w nowym sezonie Teatru im. Osterwy

Lublin.Szekspir, Gombrowicz i Pakuła w nowym sezonie Teatru im. Osterwy

Sztuki Witolda Gombrowicza, Wiliama Szekspira oraz Mariusza Pakuły - to planowane premiery w rozpoczynającym się sezonie artystycznym Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W teatrze zmieniła się część zespołu oraz dyrektor artystyczny.

Co miesiąc zostawiają nam 50 mln. Tego miasta nie byłoby bez studentów

Po wakacyjnej przerwie do Lublina przyjedzie ok. 70 tysięcy studentów. Wraz z nimi zapełnią się kluby, sklepy i autobusy komunikacji miejskiej. Rozwój ośrodków uniwersyteckich to nie tylko prestiż, ale też ekonomia. Jak Lublin zarabia na studentach?

Była melina, znów jest teatr

Kiedy wydawało się, że po lubelskim Teatrze Starym zostanie tylko obraz na ścianie muzeum w Niżnym Nowogrodzie, jedna z najstarszych polskich scen podniosła się z ruiny

Nagrody dla ludzi teatru

Łodzi, "Baal" Brechta w reżyserii Piotra Cieślaka w Teatrze Powszechnym w Warszawie, "Iwona - księżniczka Burgunda" Gombrowicza w reżyserii Andrzeja Rozhina w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. Kapituła Nagrody Teatralnej wyróżniła ją za rokokowe kostiumy i stylowe lalki do "

"Dziady" w Lublinie

przechodniami. I o takie "Dziady" dzisiaj chodzi, "Dziady" powszednie, bliskie ulicy, a nie podręcznikom literatury i historii malarstwa. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie: Adam Mickiewicz "Dziady", reż. Krzysztof Babicki, dekoracje i światło Paweł Dobrzycki, kostiumy Barbara