teatr osterwy w lublinie repertuar

Kacper Sulowski

"W teatrze nie ma miejsca dla ściemy". Rozmowa z Dorotą Ignatjew, dyrektorką Teatru Osterwy

"W teatrze nie ma miejsca dla ściemy". Rozmowa z Dorotą Ignatjew, dyrektorką Teatru Osterwy

Po pięciu latach w Teatrze Zagłębia wiem, że ludzie, z którymi pracowałam, są gotowi na artystyczne bungee. Chciałabym to samo powiedzieć o Lublinie na zakończenie mojej kadencji - mówi Dorota Ignatjew, która od września pokieruje Teatrem im. Osterwy w Lublinie.

Krzysztof Dudek oficjalnie wybrany na dyrektora Teatru Nowego

Prezydent Hanna Zdanowska zaakceptowała wybór komisji konkursowej. Krzysztof Dudek zacznie pracę w Teatrze Nowym 1 lipca.

Piękne sceny z długiego życia teatru [ZDJĘCIA]

Gorzów ma piękny teatr. - To prawdziwa perełka - mówi dyrektor Jan Tomaszewicz. - To, że możemy dziś obchodzić 70-lecie naszej sceny, zawdzięczamy pasji i uporowi dawnych i obecnych mieszkańców miasta.

Lublin.Szekspir, Gombrowicz i Pakuła w nowym sezonie Teatru im. Osterwy

marzec planowana jest prapremiera sztuki pt. "Na końcu łańcucha" napisanej przez współczesnego dramaturga Mateusza Pakułę specjalnie dla Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Spektakl reżyserować będzie Eva Rysova. "Sen nocy letniej" Wiliama Szekspira to trzecia premiera w lubelskim

Co miesiąc zostawiają nam 50 mln. Tego miasta nie byłoby bez studentów

Co miesiąc zostawiają nam 50 mln. Tego miasta nie byłoby bez studentów

też teatry. W Teatrze im. Osterwy podczas premier studenckich i "teatraliów", czyli specjalnych pokazów, na które studenci mają zniżki, żacy mogą kupić bilety już od 17 zł. Co Lublin ze studenta ma 622 zł - tyle miesięcznie w mieście wydaje student z Lublina 820 zł - tyle miesięcznie wydaje

Była melina, znów jest teatr

Była melina, znów jest teatr

koniec XIX wieku, gdy w Lublinie wybudowano drugą scenę - dzisiejszy Teatr Osterwy, i tam przeniosło się życie teatralne. Stara scena próbowała się ratować, jak mogła - do występów zapraszano magików i zapaśników. Na zachowanym afiszu można się doczytać, że w piątek 29 stycznia 1909 r. występował "

Nagrody dla ludzi teatru

Łodzi, "Baal" Brechta w reżyserii Piotra Cieślaka w Teatrze Powszechnym w Warszawie, "Iwona - księżniczka Burgunda" Gombrowicza w reżyserii Andrzeja Rozhina w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie. Kapituła Nagrody Teatralnej wyróżniła ją za rokokowe kostiumy i stylowe lalki do "

"Dziady" w Lublinie

przechodniami. I o takie "Dziady" dzisiaj chodzi, "Dziady" powszednie, bliskie ulicy, a nie podręcznikom literatury i historii malarstwa. Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie: Adam Mickiewicz "Dziady", reż. Krzysztof Babicki, dekoracje i światło Paweł Dobrzycki, kostiumy Barbara