ostaszewo

Alicja Katarzyńska

Lekcji nie ma, szkoły gotowe na przyjęcie powodzian

Lekcji nie ma, szkoły gotowe na przyjęcie powodzian

W kilkudziesięciu szkołach na terenie gmin: Sztutowo, Nowy Dwór Gdański, Stegna, Ostaszewo we wtorek nie było już uczniów. Zajęcia odwołano na razie do piątku, szkoły są gotowe na przyjęcie mieszkańców z podtopionych terenów

Czołowe zderzenie dwóch samochodów na "siódemce". Ogromny korek

W kilkukilometrowym korku stoją kierowcy poruszający się drogą krajową nr 7 z Gdańska w kierunku Warszawy. W Dworku doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów. Trzy osoby zostały ranne.

Wiślana Trasa Rowerowa o krok bliżej. Cykliści będą jeździć po wałach

Prezydent Bronisław Komorowski dał zielone światło budowie tras rowerowych na wałach przeciwpowodziowych, co przybliża realizację Wiślanej Trasy Rowerowej. - Decyzja prezydenta uwiarygodnia podejmowane przez nas działania - cieszy się Marta Chełkowska, dyrektor Departamentu Turystyki i Promocji w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Bałtyk tonie w nieczystościach. Ale sobie poradzi

zaobserwowano też przesiąków na wałach przeciwpowodziowych. Na Pomorzu dotychczas nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. W ponad 30 szkołach i przedszkolach w gminach Sztutowo, Nowy Dwór Gdański, Stegna i Ostaszewo od wtorku nie odbywają się zajęcia. Są odwołane do piątku.

Nasza Wisła spokojna. Główna fala przeszła przez Pomorze

majątek. - Przeniosłam na strych klaser ze znaczkami, zdjęcia, dokumenty i trochę ciuchów - wylicza Danuta Skibińska z Nowej Kościelnicy (gmina Ostaszewo). Niektórzy zrobili także zapasy - ze sklepów wykupiono chleb i konserwy.

Dobra wola u kibola?

, fan cluby, okoliczne miejscowości z fanatykami Elany nadzorują Jacek i Gapa. Na forum kiboli Jacek chce usprawnić koordynację z oddziałami. "Proszę o kontakt po jednej ogarniętej osobie z każdego fan clubu! Kowalewo Pomorskie? Ciechocinek? Gniewkowo? Golub-Dobrzyń? Wąbrzeźno? Ostaszewo?"

Utrudnienia na drogach w kraju

, woj. śląskie (godz. 18 - 21); * S6, woj. pomorskie, Chwarzno - Demptowo (godz. 17); * S7, woj. mazowieckie, most Zakroczym - Kazuń (godz. 17); * S86, woj. kujawsko-pomorskie, Ostaszewo - Łysomice (godz. 15), woj. łódzkie, niektóre roboty na odcinku Tuszyn - Głuchów w m.Tuszyn (godz. 15); woj. łódzkie

Debata ?Gazety": Filar kontra Zaleski

. Dlatego Sharp ulokował się w Ostaszewie. Ale gdy rozmawiałem z prezesem Sharpa na Europę, on co chwilę powtarzał: "jesteśmy szczęśliwi, że jesteśmy w Toruniu". Z perspektywy wielkiego koncernu i lokalizacji fabryki, Ostaszewo to Toruń. Wszystko co związane z Sharpem tak naprawdę będzie toruńskie

ostaszewo

4 miejscowości w Polsce:
Ostaszewo - wieś w woj. kujawsko-pomorskim, w pow. toruńskim, w gminie Łysomice
Ostaszewo - wieś w woj. mazowieckim, w pow. ciechanowskim, w gminie Sońsk
Ostaszewo - wieś w woj. pomorskim, w pow. nowodworskim, w gminie Ostaszewo
Ostaszewo - wieś w woj. warmińsko-mazurskim, w pow. nowomiejskim, w gminie Grodziczno

więcej o ostaszewo na pl.wikipedia.org