morderstwo w suwałkach

jok

Prokuratura: policjanci niewinni. Nie wymuszali wyjaśnień w sprawie zbrodni

Prokuratura: policjanci niewinni. Nie wymuszali wyjaśnień w sprawie zbrodni

To zabójstwo wstrząsnęło krajem. Życie straciło dwóch nastoletnich braci z Giżycka, a sprawcy zbrodni zostali skazani na dożywocie. Tylko że w sprawie jest mnóstwo niejasności, nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka stoi na stanowisku, że policjanci mogli wpływać na wyjaśnienia. - Nic podobnego - ogłasza białostocka prokuratura, która właśnie umorzyła śledztwo w sprawie funkcjonariuszy.

Ofiary stanu wojennego i lat następnych do 1989

25 lat po ogłoszeniu stanu wojennego wciąż nie potrafimy podać pełnej i precyzyjnej listy jego ofiar.

Ja, bestia

Żeby mniej się bać, zaskarżyłem Polskę do Trybunału w Strasburgu. Za to, że mnie nie leczą z dewiacji

Lista osób skazanych na karę śmierci w Polsce po roku 1945

1947 skazany za ludobójstwo; wyrok wykonano 1 marca 1948 w Łodzi, egzekucja odbyła się w więzieniu przy ul. Sterlinga Albert Forster 29 kwietnia 1948 skazany za ludobójstwo; wyrok wykonano 28 lutego 1952 w Warszawie Tadeusz Ołdak 31 stycznia 1951 skazany za morderstwo dwóch kobiet Józef Cyppek 17

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.