ks.marek

Hospicjum Opatrzności Bożej

. Organizacją tego dzieła zajął się ks.Marek Wasztyl fdp. Najpierw hospicjum dysponowało 12 łóżkami. Lecz ze względu na większe potrzeby w 1999 r. liczba ta zwiększa się do 26 łóżek. Obejmuje swą opieką ludzi chorych w ostatniej fazie choroby nowotworowej. Obecnie oprócz opieki stacjonarnej hospicjum prowadzi

Parafia św. Marcina w Roztokach

Parafia św. Marcina w Roztokach znajduje się w dekanacie międzyleskim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w XVII w. Jej proboszczem jest ks. Marek Hames

Parafia św. Marcina w Dzikowcu

Parafia św. Marcina w Dzikowcu znajduje się w dekanacie noworudzkim w diecezji świdnickiej. Była erygowana w XIV w. Jej proboszczem jest ks. Marek Bordjakiewicz.

Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ścinawie Małej

. Manfred Kokot, ks. Wilhelm Kudelka, ks. Waldemar Chudala ks. Marek Terlecki - obecnie

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach

Brzoza (1953-1957) Ks. Józef Wieczerzak (1957-1962) Ks. Stanisław Woźniak (1962-1968) Ks. Henryk Ścierski (1968-1977) Ks. Józef Palka (1977-2002) Ks. Marek Kotyczka (2002-?) WikariuszeWikariuszami parafii są: Ks. Joachim Ledwoń (2011) Ks. Grzegorz Kwiecień (2011) Ks. Grzegorz Szwarc (2009)

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.