gimnazjum nr 8 łódź

Kamila Kolęda

Mama chorego na autyzm Kuby: Jestem gotowa do walki

Mama chorego na autyzm Kuby: Jestem gotowa do walki

W Białej Podlaskiej psychologowie na widok chłopca z autyzmem rozkładali bezradnie ręce. Sama założyła więc ośrodek terapii, przedszkole, podstawówkę i gimnazjum dla syna. I 200 innych autystycznych dzieci.

A tu sprawdź gdzie można wznieść toast. Lista miejsc w całej Polsce.

Do zorganizowania toastu zapraszamy wszystkich, którzy wbrew politykom i ich sporom "na górze" chcą uczcić 20-lecie wolności - organizacje pozarządowe, domu kultury, teatry, muzea, samorządy, sklepy, przedsiębiorstwa, lokale gastronomiczne, puby, samorządy, nieformalne grupy i grupki, sąsiedzkie - 4 czerwca o 20.00 wyjdźcie na zewnątrz choćby z kubkami z sokiem i wznieście toast, zaśpiewajcie razem "Sto lat".

Za tydzień 40. rocznica Marca '68

Studencka rewolta przeciw cenzurze i kłamstwu objęła 40 lat temu wiele ośrodków akademickich. A antysemicka nagonka inspirowana przez partię komunistyczną rozlała się po całym kraju. Rocznica jest okazją, by przypomnieć ten odrażający okres dziejów PRL.

Kalendarium życia i służby Jana Pawła II

wybrany na prezesa Sodalicji Mariańskiej Uczniów Gimnazjum Męskiego im. Wadowity. Pełni tę funkcję przez dwie kadencje, do 1938 r. Rok szkolny 1936/37 Jest współreżyserem wystawionej w wadowickim Domu Katolickim "Nie-Boskiej komedii"; gra rolę Henryka. Jesień 1938 Po maturze zapisuje się na

Józef Hen kończy 90 lat. Pisarz opowiada o swoim życiu

Józef Hen kończy 90 lat. Pisarz opowiada o swoim życiu

ukazała się pod tytułem "Lekkie swędzenie sumienia" w "Dużym Formacie" nr 260, wydanie z 5 listopada 2009 r. Pana żonie przyśniło się, że Hitler żyje, a pan robi mu kanapki. Z czym były te kanapki? - Nie wiem. W tym jej śnie Hitler był chory i leżał u mnie w domu, a ja go karmiłem. Jak