aborcja po 12 tygodniu czechy

sprawdź też:

republika czeska

Natalia Kaptur

Jak sterylizacja, to tylko w czwartek

Jak sterylizacja, to tylko w czwartek

W Polsce trafiałam na lekarzy, którzy nie chcieli mi nawet spirali założyć ze względu na to, że jeszcze nie rodziłam. Kiedy ja właśnie nie chcę rodzić!

Gra o "Złotą Adelę"

W latach 90. dziennikarz Hubertus Czernin opisał sprawę zrabowanych przez nazistów dzieł sztuki, których austriackie galerie i muzea ani myślały oddawać spadkobiercom. - Gdyby nie Czernin, niczego bym nie dostała - przyznała Maria Altmann po odzyskaniu słynnego obrazu Gustava Klimta "Złota Adela" przedstawiającego jej ciotkę.

Bolało jeszcze bardziej

stanie tak go oszukać. Nadal go kochałam". W tym czasie do szpitali zaczęły trafiać pacjentki po próbach domowej aborcji. "Nigdy jeszcze nie było tylu kobiet ze znacznym ubytkiem wód płodowych, które nie zgadzają się na ich sztuczne uzupełnienie. Jeśli się tego nie zrobi, płód umiera"

Kościoły idą do Europy

Kościoły idą do Europy

była personalna, bo Wołodymyr i Filaret musieli przekroczyć własne uprzedzenia. Cerkiew Patriarchatu Kijowskiego powstała z rozłamu, do jakiego doszło na początku lat 90. XX wieku po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości. Część hierarchów, na czele z ówczesnym metropolitą kijowskim Filaretem